16.07.2015 11:53 Starost: 9 yrs

Kategorija: Reprezentacija

NIŠ 2015 drugi dan

Srbija – Španija 11:9 (3:1, 1:2, 5:5, 2:1)

Bazen Čair. Gledalaca 200. Sudije: Miralis (Grčka), Vamos (Rumunija). Igrač više: Srbija 7 (3), Španija 9 (4). Peterci: Srbija 1 (1), Španija 2 (2)

SRBIJA:G.Pijetlović, Mandić 2, Gocić, Ranđelović, Ćuk 1, D.Pijetlović 1, Nikić 2, Aleksić 1, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 2, S.Mitrović, B.Mitrović. Selektor: Savić.

ŠPANIJA: Agilar, Guterez, Mora, Roka, Ečenike 3, Mingel, Širanji 1, Espanjol 2, Tahul, Fernandez, Malarač 3, Garsija, Ljoret. Selektor: Hernandez.

Srbija se namučila da dodje do druge pobede na turniru. Španci su prikazali vrlo dobru igru. Brzi, borbeni,stvarali su dosta problema našim igračima. U početku je bilo sve po želji našeg tima. Srbija je povela 3:0 ali su već početkom druge četvrtine Španci smanjili na 3:2. Posle gola Nikića, rival je do kraja četvrtine smanjio na 4:3. U trećem delu ukupno 10 golova,po pet na obe strane.Iako su Španci izjednačili na 5:5, Srbija je čuvala prednost, najčešće dva gola razlike. Ipak 11 sekundi pre kraja Malarač je smanjio a početkom poslednjeg dela Espanjol izjednačio na 9:9. Ipak za pobedu su se pobrinuli Pijetlović i Filipović sa igračem više i mladi Rističević koji je na golu u u potpunosti iskoristio šansu u poslednjoj četvrtini

Kina – Nemačka 10:12 (3:4,2:2,2:4,3:2)

Bazen Čair.Gledalaca 100. Sudije: Galkin (Rusija), Putniković (Srbija). Isključenja: Kina10, Nemačka 11. Peterci: Kina 1 (0), Nemačka 1 (1).

KINA: Vu, Tan 3, Hu 1, Dong 1, Lu Li, Li, Čen 1, Gu, Ksie, Čen, Lun Li 1, N.Liang 3, Z.Liang. Selektor:Malara.

NEMAČKA:Šenkel, Bukovski 1, Van der Boš 1, Ril 1, Šlansted, Jengling, Nosek 3, Šojler 1, Mers 2, Ojler 1, Šloterbek 1, Ejdner 1, Gec. Selektor: Vajsinger.

Grčka – Crna Gora  7:9 (2:4,1:1,1:1, 3:2)

Bazen Čair. Gledalaca 100. Sudije.Stefanović (Srbija), Putniković (Srbija). Igrač više: Grčka 8 (6),Crna Gora 6 (3).

GRČKA: Galanopulos, Milonakis, Dervisis 1, Genidunias, Funtulis 1, Pantiekas 2, Afrudakis, Delakas, Murikis, Kolomvos, Gunas 1, Vlahopulos 2, Flegas. Selektor: Vlahos.

CRNA GORA: Radić, Dr. Brguljan 1, Pasković 2, Čučković, Da.Brguljan 1, Radović 1, Janović, Ukropina 1, Ivović 2, Murišić 1, Klikovac, Jokić, Šćepanović. Selektor: Perović.

Rusija - Rumunija 8:11 (2:3, 3:4,2:2, 1:2)

Bazen Čair. Gledalaca 50. Sudije:Čop (Nemačka), Stanojević (Srbija). Igrač više: Rusija 10 (5), Rumunija 6 (3) .Peterci:Rumunija 1 (1).

RUSIJA: Antonov, Bogačuk, Odincov 1, Bičkov 1, Zinatulin, Ašajev 1, Timakov, Nagajev 1, Stepanjuk, Kolod 2, Lisunov 2, Magomajev,Ivanov.Selektor: Šagajev.

RUMUNIJA: Stoenesku, Radu 3, Negreanu , George 4 , Oanca , Teohari, Kretu, Kjovanu 2, Goanca 1, Djordjesku 1, Gibam , Popovići, Dragušin. Selektor: Stanojević