05.01.2024 11:51 Starost: 114 days

Kategorija: Reprezentacija

Srpske vaterpolistkinje pobedile Tursku na startu EP

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu na startu Evropskog prvenstva u Ajndhovenu, pošto je u prvom kolu pobedila Tursku rezultatom 13:6.

Turska je bolje otvorila meč, te je sredinom prvog perioda vodila sa 2:0. Međutim, Ana Milićević i Hristina Ilić su poravnale do kraja prve četvrtine, a zatim je Milićević do kraja poluvremena režirala i preokret (4:3).

Ista igračica je potom povisila na 5:3, da bi seriju u trećoj četvrtini nastavile Anja Švec i Nada Mandić sa po dva pogotka, za ubedljivih 9:3 posle tri četvrtine. Ilić i Milićević su pogađale za 11:3 i tada je pitanje pobednika bilo rešeno.

Najefikasnija je bila Ana Milićević sa pet golova, dok su Švec, Mandić i Ilić postigle po dva, a Tijana Lukić i Iva Lujić po jedan pogodak.

Srbija je igrala u sastavu: Travar, Švec 2, Šarac, Milićević 5, Lujić 1, Lukić 1, Radonjić, Mandić 2, Diaz Mesa, Ilić 2, Ratković, Zelić, Dulić.