25.04.2014 19:56 Starost: 10 yrs

Kategorija: Domaća takmičenja

Prvi meč finala plej ofa: Crvena Zvezda - Radnički Kon Tiki 12:11

Crvena zvezda - Radnički Kon Tiki (3:3, 4:2, 1:4, 4:2)

Bazen Tašmajdan. Gledalaca: 1.600. Sudije: Raković i Putniković (obojica Beograd). Napadi tokom četiri minuta posle isključenja bez prava zamene: Radnički 4 (1). Igrač više: Crvena zvezda 15 (9), Radnički Kon Tiki 12 (6). Peterci: Crvena zvezda 1 (0), Radnički 2 (2).

CRVENA ZVEZDA: Šefik, S. Rašović 2, Rađen 1, Ivošević 1, Kljajević, Vukčević, Avramović 1, V. Rašović 2, Ranđelović 1, Vapenski, Prlainović 3, Man 1, Draksimović, Milićević. Trener: Savić.

RADNIČKI KON TIKI: Radić, Burić 1, B. Popović, Korolija, Ćirković 1, Miličić, Ćirić 1, Basara 1, Zloković 1, F. Filipović 1, Marković, Đ. Filipović 2, S. Popović, Vuksanović 3. Trener: Stevanović.

U prvoj utakmici finala plej ofa Crvena zvezda je u uzbudljivom meču punom preokreta pobedila Radnički Kon Tiki 12:11 (3:3, 4:2, 1:4, 4:2).

Posle izjednačene prve četvrtine vladajući šampion je u drugih osam minita zaigrao mnogo bolje. Napravljena je razlika od tri gola ali su borbeni Kragujevčani uspeli da smanje na 7:5 pred veliki odmor.

Odlično su vaterpolisti Radničkog počeli treći deo, uspeli su da izjednače a zatim i da povedu 8:7. Tada su sudije Raković i Putniković isključile Radjena zbog brutalitija pa je Zvezda četiri minuta imala igrača manje. Rival je to iskoristio samo jednom poveo 9:7 da bi Avramović uspeo pred poslednji odmor da smanji rezultat.

Razigrali su se Beogradjani u poslednjih osam minuta. Serijom od četiri gola preokrenuli su na 12:9. Radnički je golovima Đorđa Filipovića i Basare 22 sekunde pe kraja ublažio poraz. Zvezda u seriji vodi 1:0, sledeći meč je 30. aprila u Kragujevcu.

Strelci: ZVEZDA: Strahinja Rašović 2, Nikola Rađen, Petar Ivošević, Džon Man, Viktor Rašović, Andrija Prlainović 3, Sava Ranđelović, Marko Avramović, Filip Kljajević

RADNIČKI: Filip Filipović, Vedran Ćirković, Srđan Vuksanović 3, Aleksandar Ćirić, Damir Burić, Boris Zloković, Đorđe Filipović 2, Ivan Basara