04.06.2023 15:07 Starost: 335 days

Kategorija: Evropski kupovi

Novi Beograd drugi u Evropi

Novi Beograd nije uspeo u finalu fajnal ejta Lige šampiona da pobedi Pro Reko. Italijani su bili bolji i slavili 14:11 (4:1, 5:4, 3:3, 2:3) i tako po 11. put osvojili naslov najboljeg kluba u Evropi.

Pro Reko je odličnom igrom od samog početka pokazao kvalitet. Poveo je 2:0, 4:1 i 5:2. Sredinom druge četvrtine isključenje je Ečenike zbog brutalitija ali naredna četiri minuta sa igračem više i pored iskorišćenog peterca domaćin nije uspeo niđta da uradi. Dva puta je srpski šampion stigao na minus od dva gola 5:7 i 7:9 ali nije bilo snage da na se napravi preokret. Pro Reko, predvođen Zalankijem, Di Fulviom i Ivovićem je imao i pet golova prednosti 14:9.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Granados iz Novog Beograda.

Plasman: 1. Pro Reko, 2. Novi Beograd, 3. Barseloneta, 4. Vuljagmeni, 5. Olimpijakos, 6. Ferencvaroš, 7. Jug, 8. Breša.