Kategorija: Domaća takmičenja

Novi Beograd u finalu plej-ofa

Miloš Ćuk, foto: S.Sandić

Crvena zvezda – Novi Beograd 11:12 (3:3, 4:5, 2:4, 2:0)

Bazen „25.maj MGM“. Sudije: Raković i Putniković. Isključenja: Crvena zvezda 9, Novi Beograd 16. Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Novi Beograd 2 (2)

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 5, Kasum, Marković 1, Subotić 1, Milojević, Šulc 1, Basara 2, Rađen, Vukićević 1, Šimicu, Radović, Aleksić, Smiljević. Trener: Filipović.

NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović, Radanović 1, Bursać 1, Ćuk 2, Radulović, Gogov 2, Gardašević 2, Avramović, Šušiašvili, Nikolov, Asanović 1, Vlahović, Martinović 3. Trener: Vujasinović.

Novi Beograd je zabeležio i drugu pobedu u polufinalu protiv Crvene zvezde i prvi put se plasirao u finale plej- ofa.

Za razliku od prvog meča u kojem je Novi Beograd dominirao i pobedio 12:6, večeras se vodila ravnopravna borba. Prve dve četvrtine izjednačene sa minimalnom prednošću gostiju. U trećem delu su se gosti dva puta odvojili na tri gola prednosti i tako najavili konačan uspeh.

Međutim, borbeni vaterpolisti Crvene zvezde su sa dva pogotka u prva tri minita završnih osam minuta najavili dramu. Bilo je 12:11 za goste. Ipak u narednih pet minuta su mreže mirovale, ostao je rezultat koji je Novi Beograd odveo u finale.