Kategorija: Domaća takmičenja

Radnički rival Zvezdi za Kup Srbije

S.Sandić Sportski Zurnal

Radnički - Novi Beograd 13:9 (1:4, 8:2, 3:2, 1:1)

Bazen 25.maj Milan Gale Muškatirović. Sudije: Golijanin i Virijević. Isključenja; Radnički 12, Novi Beograd 15. Peterci. Novi Beograd 1 (1).

RADNIČKI: Dobožanov,Rašović 7, Stanojević 1, Janković, Toholj, Krug 1, Ukropina, Branković, Pljevančić, Miličić, Lukić 2, Tanasijević, Todorovski, Radulović 2. Trener: Stevanović.
NOVI BEOGRAD: Rističević, Petrovski, Tomić 2, Bursać, Ćuk 3, Radulović, Gogov, Šušiašvili, Avramović 1, Mitrović, Nikolov 1, Asanović 1, Vlahović, Martinović 1. Trener: Vujasinović

Radnički je drugi finalista Kupa Srbije, u utorak u 18 će igrati protiv Crvene zvezde. Izuzetna je bila utakmica sa Novim Beogradom. Posle 6 minuta Novi Beograd je vodio 4:0, tek u finišu prve četvrtine je pogodio Strahinja Rašović junak pobede.

U drugih osam minuta nestala je odbrana Novog Beograda. Radnički je za četiri minita postigao četiri gola za 5:4, a do kraja poluvremena još četiri za 9:6. Poslednji trzaj Novi Beograd je imao kada je smanjio na 10:8. Sjajni Rašović je sa dva gola rešio pitanje pobednika. U poslednjih osam minuta Radnički je trošio vreme, Novi Beograd pokušavao da nešto učini ali bez uspeha. Potpuno zaslužen trijumf Kragujevčana.