18.08.2019 13:24 Starost: 5 yrs

Kategorija: Ženski vaterpolo

Pitia kup, Srpkinje pete

Vaterpolistkinje Srbije do 17 godina u duelu za peto mesto na Pitia kupu u Itei savladali su Novi Zeland 9:7 (6:3, 1:1, 1:2, 1:1)

Sastav Srbije:Kučera, Šarac, Mišković, Teodorović 1, Lujić 1, Avdić 2, Milovanović, Milićević , Kaplarević 1, Ilić 1, Gašić 1, Rončević 2, Ivković.

Dve reprezentacije su dan ranije imale dva sparinga. U zvaničnom susretu Srbija je počela odlično, u prvoj četvrtini vodila 5:0 i 6:1. Prednost od četiri pogotka je zadržana i posle druge četvrtine. U trećem delu Novozelandjanke su posle 4:8 postigle dva gola i ugrozile vodjstvo Srbije. Završnih osam minuta su protekli u izjednačenoj igri. Kapiten Lolita Avdić je postigla pogodak za 9:6 čime je meč bio rešen.

Pobednik je Holandija koja je savladala Italiju 8:6 dok je treća Madjarska posle pobede nad Grčkom 8:7.

Srbiji sada predstoji tri dana sparinga sa Slovakinjama i idućeg vikenda turnir u Kikindi.