13.08.2016 02:32 Starost: 8 yrs

Kategorija: Rio 2016

OLIMPIJSKE IGRE: Srbija - Australija 10:8 (2:2,2:3,2:1,4;2)

Srbija - Australija

Bazen Mari Lenk. Gledalaca. Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Buč (Španija). Igrač više: Srbija 10 (4), Australija 10 (2). Peterci: Srbija 2 (1)

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić, Gocić, Randjelović, Ćuk 1, D.Pijetlović 1, Nikić 2, Aleksić 2, Jakšić 1, Filipović 1, Prlainović 2,  S,Mitrović, B.Mitrović, Selektor: Savić.

AUSTRALIJA: Denerlej, Kembel 1, Ford, Koteril 2, Martin,Gilhrist, Roač 1, Janger 1, Svift 1, Kaje 1, Hojden 1, Emeri, Stenton. Selektor: Fatović.

U velikoj borbbi Srbija je uspela da pobedi Australiju i ako u noći izmedju nedelje i ponedeljka savlada Japan biće četvrtfinalista turnira u Riju. Teška utakmica, puna preokreta. Srbija je i proed brojnih grešaka odigrala najbolji meč, suprostavila se jakoj Australiji, pomalo čudnom sudijskom kriterijumu.

Tokom utakmice propušten je niz prilika da se ranije odlepimo. Australija je do nekih golova stigla iz očaja. Vodili su 4:2, za 5:4 pred poluvreme iskoristili neverovatan kiks naše odbrane u poslednjem sekundu. U tom delu je Filipović iz peterca pogodio prečku.Aleksić i Ćuk su u trećem delu doneli vodjstvo 6:5 koje je brzo anulirano. U poslednjih osam minuta rival je još jednom izjednačio da bi serijom Jakšića, Filipovića i Nikića Srbija stigla do velike pobede.