Aerodrom Nikola Tesla


UNIQA

Voda Diva
Dunav Osiguranje
Vital
Acibadem Hospitals Group


Medogroup
Biomelem

Master Physical
Medela
Esensa

Julius Meinl
Lasta
Studio Maruska

Kafeterija Love and Brands

Keel
Fudeks

RTS
02.10.2018 16:20 Starost: 14 days


Sistem igranja i raspored takmičenja Prve B lige

Na osnovu zaključaka sa sastanka održanog u VSS dana 02.10.2018. godine, a na inicijativu klubova učesnika takmičenja, način odigravanja Prve B lige 2018/2019 je utvrdjen na sledeći način.

Prva B liga se igra u 3 dela: ligaški deo, utakmice u grupama 1.-5. i 6.-10. mesto i Plej aut. 

Ligaški deo:

Ligaški deo se igra jednokružno - sve ekipe učesnice moraju odigrati međusobne utakmice prema rasporedu utvrđenom na sastanku klubova učesnika Prve B lige (02. Oktobar 2018.) u sledećim terminima: 

Ligaški deo:

03.11.2018. - Prvo kolo, 10.11.2018. - Drugo kolo, 17.11.2018. - Treće kolo, 

24.11.2018. - Četvrto kolo, 01.12.2018. - Peto kolo, 08.12.2018. - Šesto kolo, 15.12.2018. - Sedmo kolo, 26.01.2019. - Osmo kolo, 02.02.2019. - Deveto kolo 

Prvoimenovana ekipa u rasporedu je domaćin. Bodovanje u ligaškom delu se vršu po sledećem principu:

pobeda: 3 boda, nerešen rezultat: 1 bod, poraz: 0 bodova 

Utvrđivanje plasmana vrši se na osnovu člana 26. Pravilnika o vaterpolo takmičenjima VSS. 

Utakmice po grupama za plasman 1. - 5. i 6. - 10. mesta:

Ekipe koje, nakon ligaškog dela, zauzmu mesta 1. - 5. formiraće grupu koja igra od 1. - 5. mesta a ekipe koje, nakon ligaškog dela, zauzmu mesta 6. -10. formiraće grupu od 6. - 10. mesta.

U delu takmičenja po grupama od 1.- 5. i 6. - 10. mesta ekipe učesnice će u obe grupe odigrati međusobne utakmice u okviru svoje grupe po principu da je u svakoj utakmici domaćin ekipa koja je u ligaškom delu bila gost a osvojeni bodovi i postignuti golovi u međusobnim utakmicama u ligaškom delu prenose se u takmičenje po grupama 1. - 5. i 6. - 10. mesta. 

Deo po grupama 1. - 5. mesto i 6. - 10. mesto se igra u terminima:

16.02.2019. - Prvo kolo, 23.02.2019. - Drugo kolo, 02.03.2019. - Treće kolo, 

09.03.2019. - Četvrto kolo, 16.03.2019. - Peto kolo.

Plasman koji ostvare ekipe u grupi 1. - 5. mesto smatra se kao konačan. Plasman koji ostvare ekipe u grupi 6. - 10. mesto smatra se kao konačan (najbolje plasirana ekipa je osvojila 6. mesto a najlošije plasirana ekipa je osvojila 10. mesto).

Posledice plasmana:

- Ekipa koja osvoji 1. mesto je direktan učesnik Prve A lige u sezoni 2019/2020

- Ekipa koja osvoji 2. mesto je učesnik Plej auta u kojem se sastaje sa ekipom A7

- Ekipe koje osvoje 9. i 10. mesto su učesnici Druge lige Srbije 2018/2019

- Sve ostale ekipe učesnice su učesnice Prve B lige 2019/2020

- Ukoliko V.K. "Banja Luka", ostvari plasman na 1. ili 2. mesto u grupi 1. - 5. mesta , njegovu poziciju zauzima sledeći najbolje plasirani klub.  

- Troškovi prevoza do Banja Luke, kao i troškovi smeštaja u Banja Luci (na bazi punog pansiona za 18 osoba) koji nastaju zbog odigravanja utakmica u Banja Luci biće pokriveni od strane V.K. "Banja Luka".

Propozicije takmičenja će vam biti dostavljene u najkraćem roku.

Raspored takmičenja

Prvo kolo, 03.11.2018.

PNBG - Singidunum

Dorćol - Palilula

Goč - Rasina

Banja Luka - ŽAK

Valis - Spartak Prozivka

 

Drugo kolo, 10.11.2018.

PNBG - Dorćol

ŽAK - Valis

Rasina - Banja Luka

Palilula - Goč

Singidunum - Spartak Prozivka

 

Treće kolo, 17.11.2018.

Valis - Rasina

Banja Luka - Palilula

Goč - PNBG

Dorćol - Singidunum

ŽAK - Goč

 

Četvrto kolo, 24.11.2018.

Palilula - Valis

PNBG - Banja Luka

Dorćol - Goč

Singidunum - ŽAK

Rasina - Spartak Prozivka

 

Peto kolo, 01.12.2018.

Banja Luka - Dorćol

Goč - Singidunum

ŽAK - Rasina

Spartak Prozivka - Palilula

Valis - PNBG

 

Šesto kolo, 08.12.2018.

Palilula - ŽAK

Singidunum - Rasina

PNBG - Spartak Prozivka

Dorćol - Valis

Goč - Banja Luka

 

Sedmo kolo, 15.12.2018.

PNBG - Singidunum

Dorćol - Palilula

Goč - Rasina

Banja Luka - ŽAK

Valis - Spartak Prozivka

 

Osmo kolo, 26.01.2019.

PNBG - Dorćol

Singidunum - Spartak Prozivka

ŽAK - Valis

Rasina - Banja Luka

Palilula - Goč

 

Deveto kolo, 02.02.2019.

Valis - Rasina

Spartak Prozivka - ŽAK

Banja Luka - Palilula

Goč - PNBG

Dorćol - Singidunum