12.09.2018 18:43 Starost: 6 yrs

Kategorija: Reprezentacija

SK Srbija deklasirala SAD 14:8

Srbija – SAD 14:8 (6:3, 3:1, 3:0, 2:4)

Bazen Evropa sport park. Sudije: Buk (Španija), Flehiv (Australija). Igrač više: Srbija 4 (3) , SAD 9 (4). Tri igrača više: SAD 1 (0). Peterci: Srbija 2 (2)

SRBIJA: Rističević (šest odbrana), Mandić 5, V.Rašović 2, Ranđelović 1, Subotić 3, Lazić 1, Vico, Drašović, Jakšić, Stojanović 2, S.Rašović.

SAD: Baron (sedam odbrana), Vodhed, Obert, Halok 1, Kupido, Karnigla 1, Rols, Boven 2, Stivenson 2, Smit, Irving 2.

U drugom kolu Svetskog kupa Srbija je odličnom igrom pobedila SAD 14:8. Već u petom minutu zahvaljujući sjajnom Mandiću ( tri gola za dva minuta), naš tim je vodio 5:1. Dominacija je nastavljena do sredine poslednje četvrtine kada su Amerikanci iskoristili opuštanje i uspeli da ublaže zaslužen poraz.

Sutra u 16 Srbija igra sa Hrvatskom za prvo mesto u grupi. Hrvatska je došla u najjačem sastavu, samo bez kapitena Jokovića.

- Mnogo nam znači ovaj trijumf pre svega zbog načina na koji je postignut. Igraćemo protiv Hrvatske rasterećeni i ako nam se ukaže šansa da pobedimo nećemo je propustiti-