15.09.2017 19:57 Starost: 7 yrs

Juniori bolji od Grčke, sa Italijom za peto mesto na EP

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Grčku rezultatom 9:7, u utakmici za plasman od petog do osmog mesta. Srpski vaterpolisti će u nedelju o petom mestu odlučivati sa Italijom, koja je pobedila Hrvatsku 10:7.

Srbija je bila oslabljena neigranjem povređenih Brankovića i Stanojevića, a danas im se pridružio i Smiljević. Grci su poveli 2:0 i tu prednost su održavali do kraja prvog poluvremena. U trećoj četvrtini dva puta su imali i tri gola prednosti, ali je Srbija golovima Šulca i Vasina stigla do izjednačenja. U penal seriji golman Srbije, Milan Bulajić, zaustavio je dva udarca, što je bilo dovoljno za pobedu.

Grčka - Srbija 7:9 (2:0, 2:2, 2:2, 0:2 - 1:3)

GRČKA: Mantogianis, Alamanos 1, Kuruvanis 1, Gonitoakis Koredas 1, Kuluris, Dimo 1, Tisrakis, Kalogeropulos, Gramatikos, Pateros 1, Papanikolau 2, Peropulos, Povan.

SRBIJA: Gavrilović, Ganić, Smiljević, Vasin 2, Radić 1, Ilić, Cvetković 1, Šulc 3, Barać 1, Radović 1, Bulajić.