Fudeks

08.09.2017 10:25 Starost: 76 days

SP juniorki, Srbija na 12.mestu

Novi Zeland - Srbija 11:4 (4:2, 4:1, 2:1, 1:0)

Sudije:Dabagian i Pang. Isključenja: Novi Zeland 5, Srbija 8. Peterci: Novi Zeland 2 (1), Srbija 2 (1).

NOVI ZELAND: Konol, Mekduael, Bernadet 2, Houton, Dejson 1, Parker 3, Gult,Nikolson 1, Šnelgar 1, Mekdonald 1, Houton 2, Karington, Harford.

SRBIJA: Petrović, Švec, Avdić Rudić 1, Milićević, Mandić, Luka 2, Novaković 1, Kaplarević, Damnjanović, Miladinović, Gašić i Travar.

Srpske juniorke generacija 1997. završila je učešće na SP u Volosu na 12.mestu. U poslednjoj utakmici Novi Zeland je pobedio 11:4.

Naša selekcija je povela 1:o golom u prvom napadu preko Luke i držala se do sredine druge četvrtine kada je rival imao prednost 5:3. Novakovićka je smanjila na 3:2, Luka iz peterca na 5:3. U poslednja 2,5 minuta druge četvrtine Novozelandjanke su postigle tri gola i sa 8:3 otišle na veliki odmor. Time je pobednik bio rešen, jedini gol za Srbiju do kraja utakmice postigla je Rudićka početkom poslednjeg dela.

Podsetimo Srbija je u grupi poražena od Italije 18:2 i Kanade 14:4, pobedjena je Slovačka 11:8. U nastavku porazi od: SAD 10:1, Australije 15:5, Novog Zelanda 11:4.

Strelci na prvenstvu: Luka 7, Novaković 5, Mandić 5, Rudić 4, Damnjanović 3, Miladinović 2  Švec 1.

Kako su Srpkinje bile ubedljivo najmladji tim na turniru sa oko 16,5 godina prosečne starosti rezultat je prema očekivanju .