Jadran D.O.O. Beograd
22.12.2014 21:12 Starost: 5 yrs

Radnički osvojio Kup Srbije

Partizan Rajfajzen – Radnički 4:5 (0:1, 1:2, 2:2, 1:0)

BEČEJ – Bazen: „Đorđe Predin Badža“.Gledalaca 1.000. Sudije: Ovjin Putinković i Ivan Raković (obojica iz Beograda). Igrač više: Partizan 11(1), Radnički 10(3). Dva igrača više: Partizan 2(1). Peterci: Partizan 1(1), Radnički 1(1). Crveni karton: Toholj (Radnički).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević, Gilen, Mandić 1, Vico, Subotić, Repanović, Gogov 1, Jakšić 1, Manojlović, Tanasković 1, Stojanović, Asanović, Osmanović, Lazić. Trener: Vujasinović.

RADNIČKI: Radić, Trajković 1, Popović 1, Marković, Miličić, Vrlić, Ćirić, Basara, Vuksanović, Dedović 1, Ćuk, Petković 2, Živojinović, Toholj. Trener: Stevanović.

Vateprolisti Radničkog iz Kragujevca osvojili su Kup Srbije, pošto su u finalu savladali Partizan, rezultatom 5:4, i tako doneli prvi domaći trofej u klupske vitrine.

Već u prvom napadu izuzetno neizvesne vaterpolo predstave, Kragujevčani su iskoristili igrača više i poveli preko Marka Petkovića, ali obećavajući početak nije doneo efikasnu prvu četvrtinu.

Međutim, u drugom periodu bilo je znatno više uzbuđenja. Mladi centar Radničkog, Nebojša Toholj, zaradio je crveni karton, ali osim peterca Dušana Mandića za izjednačenje (1:1), „crno-beli“ nisu iskoristili četiri minuta sa igračem više u bazenu. Naprotiv, u tom periodu izabranici Uroša Stevanovića postigli su dva pogotka, preko Marka Petkovića i Nikole Dedovića i na poluvreme otišli sa „plus dva“ (3:1).

U nastavku susreta, Radnički je, predvođen fantastično raspoloženim golmanom Zdravkom Radićem i iskusnim kapitenom Aleksandrom Ćirićem, čuvao stečeno vođstvo i na kraju sasvim zasluženo stigao do pobede.

Poslednji trzaj „crno-belih“ bio je gol mladog Jakšića dva i po minuta pre kraja, kojim je i postavljen konačan rezultat.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Petković sa dva gola, dok su Trajković, Popović i Dedović dodali po jedan. Na drugoj strani, u strelce su se upisali Mandić, Tanasković, Gogov i Jakšić.