26.09.2014 20:23 Starost: 10 yrs

Kategorija: Evropski kupovi

Liga šampiona druga pobeda Radničkog

U trećem kolu prve runde kvalifikacija za Ligu šampiona, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca savladali su gruzijski Ligamuš, rezultatom 15:4 kaže se na sajtu ritamgrada.rs

Željni da se donekle iskupe za jutrošnji poraz od OSC-a, Šumadinci su drugi meč dana započeli furiozno, pa su posle samo pet minuta igre poveli 5:1.

Ta razlika je ostala na snazi do kraja četvrtine (7:3), a u nastavku susreta Kragujevčani su znatno poboljšali odbranu, dozvolivši protivniku samo jedan gol.

Sa druge strane, napad je dobro funkcionisao, pa je na kraju slavljena ubedljiva pobeda.

Najefikasniji sa po tri pogotka bili su Popović i Dedović, po dva su postigli Marković, Miličić i Vuksanović, a jedan Basara, Ćuk i Petković.

Sutra, od 20.30 sati, Radnički se sastaje sa ruskim Spartak Volgogradom.

Ligamuš – Radnički 4:15 (3:7, 0:2, 1:3, 0:3)

Ligamuš: Čumburidze, Kavtaradze, Čikvaidze 1, Imnaišvili, Rusišvili 1, Kazahišvili, Kvedeliani 1, Bagaturia, Urušadze, Gegelašvili 1, Magrakvelidze, Purtseladze, Šubladze.

Radnički: Radić, Trajković, B. Popović 3, Marković 2, Miličić 2, Bogdanović, Ćirić, Basara 1, Vuksanović 2, Dedović 3, Ćuk 1, Petković 1, S. Popović.