Kafeterija Love and Brands
26.01.2014 21:42 Starost: 5 yrs

Crvena zvezda osvojila Kup !

Radnički Kon Tiki – Crvena zvezda 11:12 (2:3, 3:3, 2:3, 4:3)

Bazen Tašmajdan. Gledalaca: 2.000. Sudije: Golijanin i Ragač (obojica Beograd). Igrač više: Radnički 13 (3), Crvena zvezda 13 (6). Peterci: Radnički 1 (0)

RADNIČKI KON TIKI: Radić , Burić 1, B. Popović, Korolija 1, Ćirković, Miličić, Ćirić, Basara, Zloković 1, F. Filipović 3, Marković 2, Đ. Filipović 3, S. Popović, Vuksanović. Trener: Jovović.

CRVENA ZVEZDA: Šefik 1 , S. Rašović 2, Rađen, Ivošević, Kljaje-vić, Vukčević 1, Avramović 1, V. Rašović 1, Ranđelović, Vapenski 3, Prlainović 2, Man 1, Draksimović, Milićević. Trener: Savić.

Crvena zvezda je u neverovatnoj završnici odbranila Kup Srbije osvojen prvi put prošle sezone. Gol odluke je delo Denisa Šefika u poslednoj sekundi. Iz očaja je uputio udarac prema Radiću, lopta je dva puta udarila o površinu vode, prevarila zaprepašćenog odlićnog golmana Kragujevčana. Nastalo je veliko slavlje Zvezde, Kragujevčani su protestvivali ali sudije nisu promenile odluku.

Pehar i medalje Crvenoj zvezdi su predali generalni sekretar Nemanja Marijan i sekretar za sport Beograda Slavko Gak.

Utakmica je za gledanje bila odlična. Mnogo borbe, kontakata, uspona i padova. Radnički je vodio 1:0, 2:1, Zvezda preostalo deo susreta.Prvi put Beograđani su imali tri gola viška 9:6. Smanjili su Jovovićevi puleni na 9:8. Kod 10:8 Šefik je odbranio peterac Filipu Filipoviću i iz kontre je Vapenski postigao gol za 11:8. Činilo se da je gotovo ali su za dva minuta Đorđe Filipović dva puta i Burić bili precizni i u poslednji minut se ušlo sa 11:11. Zvezda je imala poslednji napad, zatim i igrača više. Radnički se odbranio, krenuo 12 sekundi u svoju poslednju priliku ali je udarac izblokiran i lopta je došla do Šefika.

Radnički se žalio posle utakmice smatrajući da je gol neregularan jer je vreme isteklo i jer je Šefik udarac izveo na nepropisan naćin.