Aerodrom Nikola Tesla


UNIQA

Voda Diva
Dunav Osiguranje
Vital
Acibadem Hospitals Group


Medogroup
Biomelem

Master Physical
Medela
Esensa

Julius Meinl
Lasta
Studio Maruska

Kafeterija Love and Brands

Keel
Fudeks

RTS
07.09.2018 20:52 Starost: 15 days


Kalendar mladjih takmičarskih kategorija za 2018-19


Ovim putem vas obaveštavam da će u takmičarskoj sezoni 2018/2019 za muške mlađe takmičarske kategorije biti organizovana takmičenja za sledeće takmičarske kategorije prema kalendaru:


KUP SRBIJE 2018/2019                                                                                                      


Kategorija Kraj Reg. Takm.     Polufinale                      Finale

12 god.  (2007. i ml.) do 17.02.2019. 02.-03.03.2019. 23.-24.03.2019.

14 god.  (2005. i ml.) do 03.02.2019. 23.-24.02.2019. 16.-17.03.2019.

15. god. (2004. i ml.) do 31.01.2019. 16.-17.02.2019. 02.-03.03.2019.

17. god. (2002. i ml.) do 24.02.2019. 09.-10.03.2019. 30.-31.03.2019.


Sistem igranja:


1. Kvalifikacioni turniri

Kvalifikacioni turniri Kupa se igraju u organizaciji Regionalnih saveza (VSB, VSV, VSCJZS) i klubovi se za učešće u takmičenju prijavljuju direktno Regionalnim savezima.

Svi uslovi organizacije i odigravanja Kvalifikacionih turnira su u nadležnosti Regionalnih saveza kao pravnih lica sa svim pravima i obavezama koje iz toga proističu.


2. Polufinalni turniri

Polufinalni turniri se igraju u organizaciji VSS i na njima učestvuje 8 ekipa koje su ostvarile sledeći plasman na Kvalifikacionim turnirima i na Baražnom turniru:

VSB 1., VSB 2., VSB 3., VSB 4., VSV 1., VSV 2., VSCJZS 1., VSCJZS 2. 

Redni broj iza oznake Regionalnog saveza predstavlja plasman ekipe na Regionalnom Kvalifikacionom turniru.

Na Polufinalnim turnirima sve ekipe učesnice su podeljene u dve grupe:


GRUPA A GRUPA B

VSB 1. VSV 1.

VSCJZS 1. VSB 2.

VSV 2. VSCJZS 2.

VSB 4 . VSB 3.


Polufinalni turniri se igraju u istom terminu i organizatori su dve ekipe iz različitih grupa (mogu se igrati u dva grada ili čak u istom gradu ukoliko su ekipe organizatori iz istog grada).

Sve ekipe u grupi moraju odigrati međusobne utakmice.

Ekipe koje osvoje 1., 2. i 3. mesto u grupama plasiraće se na finalni turnir na koji prenose bodove i gol razliku iz utakmica koje su odigrale sa ekipama koje su se plasirale na finalni turnir.

 

3. Finalni turnir

Finalni turnir se igra u organizaciji VSS i na njemu učestvuju 6 ekipa koje su to pravo stekle plasmanom na 1., 2. i 3. mesto u grupama na Polufinalnim turnirima.

Na finalnom turniru ekipe igraju utakmice protiv ostale 3 ekipe iz druge polufinalne grupe. Postignuti rezultati, odnosno osvojeni bodovi i gol razlika, na utakmicama koje su odigrane protiv ekipa učesnica na polufinalnom turniru sabiraju se sa postignutim rezultatima, bodovima i gol razlikom, koje ekipe postignu na utakmicama koje odigraju na finalnom turniru protiv ekipa iz druge polufinalne grupe i na taj način se dobije konačni plasman na finalnom turniru. Što znači da se na finalnom turniru igraju samo 3 kola sa po 3 utakmice u kolu.


PRVENSTVO SRBIJE 2018/2019


Kategorija      Kraj Reg. Takm.         Polufinale                 Finale

12 god. (2007. i ml.) do 23.06.2019.    06.-07.07.2019. 20.-21.07.2019.

14 god. (2005. i ml.) do 16.06.2019      29.-30.06.2019. 13.-14.07.2019.   

15 god. (2004. i ml.) do 26.05.2019.    01.-02.06.2019. 15.-16.06.2019.

17 god. (2002. i ml.) do 09.06.2019.    22.-23.06.2019. 06.-07.07.2019.

19 god. (2000. i ml.) do 16.06.2019.         29.-30.06.2019.

Napomena: Termin Finalnog turnira za kategoriju do 15 godina (2004. i mlađi) može biti pomeren za nedelju dana zbog termina Prijemnog ispita za Srednje škole koji će biti naknadno objavljen.


OTVORENO PRVENSTVO SRBIJE 2018/2019

Kategorija        Prijava  Polufinale                       Finale

11 god. (2008. i ml.)    do 10.06.2019. 28.-30.06.2019. 13. – 14.07.2019.


Sistem igranja:

1. Kvalifikacioni turniri

Kvalifikacioni turniri Prvenstva se igraju u organizaciji Regionalnih saveza (VSB, VSV, VSCJZS) i klubovi se za učešće u takmičenju prijavljuju direktno Regionalnim savezima.

Svi uslovi organizacije i odigravanja Kvalifikacionih turnira su u nadležnosti Regionalnih saveza kao pravnih lica sa svim pravima i obavezama koja iz toga proističu.


2. Polufinalni turniri

Polufinalni turniri se igraju u organizaciji VSS i na njima učestvuje 8 ekipa koje su ostvarile sledeći plasman na Kvalifikacionim turnirima i na Baražnom turniru:

VSB 1., VSB 2., VSB 3., VSB 4., VSV 1., VSV 2., VSCJZS 1., VSCJZS 2. 

Redni broj iza oznake Regionalnog saveza predstavlja plasman ekipe na Regionalnom Kvalifikacionom turniru.

Na Polufinalnim turnirima sve ekipe učesnice su podeljene u dve grupe:


GRUPA A GRUPA B

VSB 1. VSV 1.

VSCJZS 1. VSB 2.

VSV 2. VSCJZS 2.

VSB 4. VSB 3.


Polufinalni turniri se igraju u istom terminu i organizatori su dve ekipe iz različitih grupa (mogu se igrati u dva grada ili čak u istom gradu ukoliko su ekipe organizatori iz istog grada).

Sve ekipe u grupi moraju odigrati međusobne utakmice.

Ekipe koje osvoje 1., 2. i 3. mesto u grupama plasiraće se na finalni turnir na koji prenose bodove i gol razliku iz utakmica koje su odigrale sa ekipama koje su se plasirale na finalni turnir.


3. Finalni turnir

Finalni turnir, za takmičarske kategorije 12, 13, 15 i 17-godišnjaka, se igra u organizaciji VSS i na njemu učestvuju 6 ekipa koje su to pravo stekle plasmanom na 1., 2. i 3. mesto u grupama na Polufinalnim turnirima.

Na finalnom turniru ekipe igraju utakmice protiv ostale 3 ekipe iz druge polufinalne grupe. Postignuti rezultati, odnosno osvojeni bodovi i gol razlika, na utakmicama koje su odigrane protiv ekipa učesnica na polufinalnom turniru sabiraju se sa postignutim rezultatima, bodovima i gol razlikom, koje ekipe postignu na utakmicama koje odigraju na finalnom turniru protiv ekipa iz druge polufinalne grupe i na taj način se dobije konačni plasman na finalnom turniru. Što znači da se na finalnom turniru igraju samo 3 kola sa po 3 utakmice u kolu.


NAPOMENA: Za takmičarsku kategoriju do 19 godina (2000. i mlađi) igraće se samo finalni turnir gde će klubovi učesnici, nakon odigranih utakmica u grupi, odigrati utakmice za plasman po sledećem principu: A4-B4 ѕa 7. mesto, A3-B3 za 5. mesto, A2-B2 za 3. mesto, A1-B1 za 1. mesto


Što se tiče Otvorenog Prvenstva Srbije 2018/2019 za takmičarsku kategoriju do 11 godina (2008. i mlađi) sistem takmičenja će, kao i do sada zavisiti od broja prijavljenih ekipa ali je predviđeno da se igra po principu polufinalnog i finalnog turnira kao i u prethodnim takmičarskim sezonama.


Propozicije takmičenja biće vam dostavljene u najkraćem roku, odmah po usvajanju u skladu sa Statutom VSS.


U nadi da sam vas blagovremeno informisao, srdačno vas pozdravljam.


Dejan Perišić  s.r.

Komesar za takmičenja VSS