04.09.2019 13:17 Starost: 5 yrs

Kategorija: Ženski vaterpolo

EP juniorki u Volosu, Srbija u četvrtfinalu

Srpske juniorke su zabeležile i treću pobedu na Evropskom prvenstvu za 17 godina koje se igra u Volosu. U osmini finala je pobeđena Velika Britanija 10:6 (2:0, 2:1, 2:4, 4:1).

Srbija je dominirala dve četvrtine, vodila 4:0 da bi Britanke pri pogodak postigle sekund pred veliki odmor.
U trećem delu pad. Protivnik je igrao bolje, uspeo da izjednači ali je pred poslednji odmor Ilićeva vratila prednost.Završnih osam minuta u znaku našeg tima. Raspoložena Hristina Ilić je postigla još dva gola a posle smanjenja na 8:6 Kaplarević i Milićević su stavile tačku.

Sastav: Kučera, Trmčić 1, Mišković 1, Teodorović, Lujić, Avdić 1, Milovanović, Milićević 1, Kaplarević 2, Ilić 3, Gašić, Rončević 1, Ivković. Savezni trener: Ivković

Rival, sutra u četvrtfinalu, je kvalitetan sastav Španije koji je bio najbolji u svojoj grupi.