EP JUNIORA U MINSKU: Pobeda protiv Holandjana

Srbija - Holandija 11:5 ( 5:1,1:1, 2:0, 3:3)

Sudije Gomez (Španija), Gološin (Rusija). Isključenja: Srbija 9, Holandija 8

Srbija: Popović, Smiljević, Barać 3, Nešić 1, Kikaleišvili 2, Vasin, Vučinić 3, Tomić, Vićković 1, Vujović, Andrin 1, Tintor.

HOLANDIJA: Spajker, Kuning, Ruvenhorst 1, Rols 1, Brantes, Oršot 2, Spajker, De Jong, Mejer 2, Vinhoven, S. Hesels, B.Hesels. Stromberg.

Juniori Srbije su uspešno startovali na Evropskom prvenstvu u Minsku. Očekivano, u prvom kolu je poražena Holandija 11:5. Sve je bilo rešeno već posle nekoliko minuta. Dva puta je pogodio Barać, jednom Vučinić a posle gola Holandjana do kraja četvrtine su pogodili Vićković i ponovo Vučinić.

U drugoj četvrtini tempo je opao. Obe ekipe su postigle po jedan gol, za Srbiju se upisao Kikaleišvili. Posle velikog odmora golovi Vučinića i Andrina i pred poslednji deo Srbija je vodila 8:2. U završnih osam minuta viđena je ravnopravna utakmica, trener Ćirić je mnogo menjao. Holandjani su smanjili na 8:4, zatim su pogodili Kikaleišvili i Barać do kraja je šest razlike sačuvao Nešić golom 19 sekundi pre kraja.

Sutra Srbija igra sa Rusijom u 14.40 po srednjeevropskom vremenu.