17.02.2018 10:05 Starost: 6 yrs

Kategorija: Reprezentacija

Split: Srbija - Holandija 15:7

Srbija - Holandija 15:7 (2:2, 4:0, 5:2, 4:3)

Bazen Poljud. Gledalaca 100. Sudije: Sanadze (Gruzija), Teksido (Španija). Igrač više:Srbija 7 (4), Holandija 5 (2).

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić 1, V.Rašović 1, Ranđelović, Ćuk 3, Lazić, Ubović 2, Stojanović 1, Jakšić 2, Filipović 2, Drašović 2, S.Rašović 1, B.Mitrović. Selektor: Savić.

HOLANDIJA: Vagenar, Van der Horst, Vinkelhorst, Van den Burg, Rojten, Lindaut 1, Hopelman, Van Iperen 3, Miler, Venhus 1, Kopman 2, Lukas, De Kof. Selektor: Van Galev

U prepodnevnom programu Srbija je želela da se što manje umori pred duel sa Hrvatskom. Duško Pijetlović na tribini, Filipović bez mnogo igre. Prva četvrtina slaba, rival je vodio 2:0 da bi pospane drugare sa dva projektila u poslednjih 85 sekundi probudio Miloš Ćuk.

Druga četvrtina druga pesma. Odbrana ispred Mitrovića je sprečila Holandjanima svaki smisleniji napad a sa druge strane su za nekoliko minuta Jakšić, Ubović, S.Rašović i Drašović stvorili prednost koja se i očekivala.

Sve do kraja rutinsko odradjivanje posla. Srbija i zvanično učesnik F8 u Budimpešti.