05.01.2020 14:25 Starost: 4 yrs

Kategorija: Ženski vaterpolo

Pobeda Srpkinja protiv Izraela

Srbija - Izrael 11:10 (3:1, 3:3, 2:5, 3:1)

Bazen Jug. Sudije: Petrović i Virijević. Isključenja: Srbija 8, Izrael 14. Peterci: Srbija 3 (1), Izarel 1(0).

SRBIJA:  Lazić, Čegar 2, Pantović, Rudić, Josifović, Milićević 1, Gluščević, Mandić 2,Ilić, Vuković 4, Miladinović, Jakovljević 1, Travar, Mišković 1. Savezni trener:Ivković.

IZRAEL:  Perez, Sadover 2, Farjas, Bogčenko 3, Noi 1, Futovih 1, Strugo 2, Davidm, Til, Moče 1, Hocbergm Regev, Gevc. Selektor: Mavrotas

Druga pobeda Srbije u Zrenjaninu. U neizvesnoj utakmici pobeđene su Izraelke 11:10. Gol odluke postigla je Jelena Vuković 10 sekundi pre kraja.

Srbija je dobro počela, u drugoj četvrtini je tri puta imala prednost od tri gola.Tada su gošće zaigrale odlično, napravile seriju 4:0. U trećoj četvrtini su stalno imale prednost od jednog gola.U završnih osam minuta preokret našeg tima. Izjednačila je Vuković na 9:9, za 10:9 pogodila Čegar . Posle izjednačenja, Srbija je 31 sekundu pre kraja dobila igrača više što je realizovala najefikasnija igračica meča Jelena Vuković.

U prvoj utakmici drugog kola  Slovačka je pobedila Nemačku 17:14 (5:3, 6:6, 4:3, 2:2).

Strelci za Slovačku:Kovčikova 3, Juhasova 2,Peckova 3, Kolarova 4,Stankovianska 2, Katlovska 1, Kišova 1, Kackova 1.

Strelci za Nemačku: Voseberg 3, Egert 1, Deike 2, Deike 5, Pahač 1, Fraj 2.