15.09.2018 19:05 Starost: 6 yrs

Kategorija: Reprezentacija

SVETSKI KUP, Poraz Srbije od Madjarske

Srbija – Mađarska 11:12 ( 3:1, 3:5, 3:3, 2:3)

Sudije: Stavridis (Grčka), Štampalija (Hrvatska). Igrač više: Srbija 10 (6), Mađarska 10 (7). Peterci: Srbija 1 (1).

SRBIJA: Rističević (devet odbrana), Mandić 1, V.Rašović 2, Ranđelović 1, Subotić 3, Lazić, Vico, Drašović 1, Jakšić 1, Stojanović, S. Rašović 2.

MAĐARSKA: Kardoš (šest odbrana), S.Janšik 2, Manherc, Zalanki 2, Nemet, Mezei 1, Janšik, Kovač 2, Batori 3, Pastor 2, Pohl.

U zanimljivoj i do kraja neizvesnoj utakmici Srbija je izgubila od Mađarske u polufinalu Svetskog kupa i u nedelju će da igra sa poraženim iz susreta Australija - Nemačka.

Srbija je dobro počela i početkom druge četvrtine imala i igru i rezultat 5:2. Mađari su krenuli sa odličnom realizacijom igrača više i do poluvremena rezultat je bio izjednačen. U trećoj četvrtini Madjari su tri puta imali gol prednosti ali su naši reprezentativci uspevali da anuliraju prednost.

Srbija je povela 10:9, Madjari odmah izjednačili a zatim preko Zalankija stekli prednost 12:10. Smanjio je Strahinja Rašović. U poslednjem napadu kao igrač u polju je bio i golman Rističević koji je šutirao preko gola.