13.08.2019 09:05 Starost: 5 yrs

EP 17 - deklasirani Slovaci

Srbija - Slovačka 14:4 (4:2, 4:0, 2:1, 4:1)

Sudije: Bura (Hrvatska), Hentšel (Nemačka). Isključenja: Srbija 12, Slovačka 8. Peterci: Srbija 1 (1).
SRBIJA: Durutović, Vasić, Vukazić 2, Pljevančić 1, Gak, Tonković 1, Bućan, Milojević 6, Martinović 3, Cvetković 1, Janjić, Vasović, Ivanović.
SLOVAČKA: Simkovič, Ravinger 1, Varga, Adamec, Berlanski 1, Šavel, Mihal, Holik 1, Klešinski, Tisaj, Horvat 1, Pristič

Samo 12 časova posle utakmice sa Madjarskom srpski juniori su odigrali i susret trećeg kola u C grupi EP u Tbilisiju. Posle mnogo bolje igre ubedljivo je poražena Slovačka 14:4 pa je naša selekcija ukoliko Madjarska pobedi Holandiju zauzela drugo mesto u grupi. Sutra bi u tom slučaju igrala sa poraženim iz duela Rusija - Malta.

Slovačka je odolevala samo nekoliko minuta. Vodila je 1:0, smanjila na 2:3 i to je bilo sve. Raspoložen je za golove bio Vuk Milojević, postigao je šest pogodaka i bio najzaslužniji za stvaranje velike prednosti. Svoje minute dobio je i golman Ivanović.

Srbija je u grupi pobedila Holandiju 9:8 i Slovačku 14:4 i bila poražena od Madjarske 12:3