17.08.2018 19:31 Starost: 6 yrs

SP ZA JUNIORE: Srbija u polufinalu, sutra protiv Grčke

Juniorska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Sombatelju.

Srpski igrači rođeni 2000. godine i kasnije u četvrtfinalu su pobedili Italiju 9:6 i u subotu od 20 časova igraće za finale sa selekcijom Grčke.

Odličnom igrom, pre svega u odbrani, izabranici selektora Uroša Stevanovića otvorili su vrata polufinala. Golovima Stefana Brankovića (dva) i Marka Radovića, Srbija je stekla lepu prednost u prvom periodu (3:0). U međuvremenu je golman Bulajić odbranio peterac.

Puno duela, faulova i isključenja u drugoj četvrtini, ali bez golova. Tek sredinom deonice Radović drugim golom prekida golgeterski post i povećava vođstvo naše selekcije. Odigrali smo još jednu dobru odbranu a Kristijan Šulc najavljuje pobedu Srbije golom za 5:0.

Italijani u 14. minutu prvi put pogađaju, precizan je De Robertis. Uzvraća Šulc a De Robertis uz zvuk sirene pred petominutni odmor smanjuje na 6:2.

Rival je najbliže prišao na početku poslednje deonice kada je bilo 7:5. Nastavili smo sa dobrom odbranom, na 8:5 je povisio Petar Mitrović. U poslednjem minutu po gol na obe strane i velika radost za ogroman uspeh ove generacije.

Srbija – Italija 9:6 (3:0, 3:2, 1:2, 2:2)

Igrač više: Srbija 6 (3), Italija 8 (3). Peterci: Srbija 1 (0), Italija 2 (1).

SRBIJA: Bulajić (šest odbrana), Branković 2, Stanojević, Ganić, Tanasijević, Ilić, P. Mitrović 1, A. Mitrović, Banović, Šulc 3, Marić 1, Radović 2, Mišović.

ITALIJA: Samarko, Jodoče 1, Faralja, Antonući, Koderni, Đanaca, De Robertis 3, Mecaroba 1, Di Martire, Narciso 1, Ferero, Maurici (deset odbrana).