19.10.2023 20:18 Starost: 201 days

Kategorija: Evropski kupovi

EVRO KUP, Šabac bolji od BVSC-a

U izuzetno zanimljivoj utakmici Šabac Eliksir je u drugom kolu grupe Evro kupa pobedio poznati mađarski klub BVSC 10:8 (1:3, 3:1, 2:3, 4:1). Šapčani vode sa 6 bodova u grupi.

Susret je bio uzbudljiv. Mađari su odlično počeli, vodili su 3:0 da bi 11 sekundi pre prvog odmora Stojanović postigao prvi gol za Šabac. U drugoj četvrtini Šabac se razigrao i uspeo da izjednači preko Baraća na 4:4. U nastavku je prednost prelazila sa jedne na drugu stranu. Odluka je pala u finišu utakmice. Kod rezultata 8:8 Mačić i Korać su obezbedili prednost 10:8 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Šabac: Živojinović, Maraš, Novaković, Repanović 2, kopcev, Krug, Barać 1, Toholj 1, Mačić 2, Dragović 1, Stojanović 1, Korać 2, Gavrilović.
BVSC: Đerke, Tatrai 2, Čapo 1, Mesaroš 1, Časovzki 2, Mesaroš Junior 1, B. Gajrfaš, Kovač, Balog, Bundšuh 1, Horvat, V.Gajrfaš.