Kategorija: Evropski kupovi

EVRO KUP dve pobede i jedan poraz Srba

Foto S.Sandić VK Sabac VC Vasas

Partizan – Panionios 12:11 (5:1, 3:5, 3:3, 1:2)

Banjica. Sudije: Buše (Francuska), Kun (Mađarska). Igrač više: Partizan 9 (3), Pamionios 14 (8).

PARTIZAN: Kostrov, Jakšić 2, Miloš 2, Mušikić, Jauković, Gladović, Trtović, Dimitrijević 3, Božović, Smiljević 3, Giga 1, Paparić 1, Milošević. Trener: Korolija

PANIONIOS: Limarakis, Kopelidis 3, Buzalas , Giuvetis 2, Bitadze 1, Talapas, Kalazis 1, Muratidis , Papakos 1, Gunas 3, Spuner, Kapetanakis, Aagnostu. Trener: Konstantinos.

Partizan je igrao odlično do polovine druge četvrtine. Rezultat 8:2 je pokazivao potpunu nadmoć našeg tima. Ali do poluvremena su se Grci probudili, vratili se u igru sa četiri uzastopna gola. Kako je vreme prolazilo Partizan nije uspevao da sačuva veću prednost imajući problema sa igračem manje. Grci su na kraju izborili odličan rezultat i u revanšu će Partizan imati na startu minimalnu.

Vašaš – Crvena zvezda 15:10 (3:1, 3:4, 4:1, 5:4)

Sudije: Taksido (Španija), Kalabro (Italija). Isključenja: Vašaš 15, Crvena zvezda 20.

VAŠAŠ: Mitrović, Brguljan 1, Zerinari, Ranđelović 3, Konarik 3, Mezei 2, Simon, Nagajev 3, Erdelji 1, Batori 2, Bedo, Sedlmajer, Misei. Trener: Nikić.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 2, Gajić 2, Marković, Subotić, Vasić, Baničević 1, Basara 2, Vukićevć 1, Seman 2, Milojević, Radović, Ivanović. Trener: Savić.

Beograđani su želeli aktivniji rezultat pred revanš u Beogradu. Prednost od pet golova je velika za kvalitetan sastav Vašaša. Crveni-beli su pali u trećoj četvrtini. Opterećeni isključenjima, ostali su na kraju bez trojice igrača, pali su sa igračem manje. Vašaš je stekao prednost od četiri gola i u poslednjih osam minita u pravoj goleadi ga uvećali za još jedan.

Šabac – Barselona 13:10 (5:3, 3:2, 3:3, 2:2)

Sudije: Birakis (Grčka), Gomez (Italija). Isključenja: Šabac 15, Barselona 16.

ŠABAC: Živojinović, Maraš, Marković, Repanović 3, kopcev 1, Krug 2, Barać, Toholj 2, Tubić, Šulc 1, Stojanović 4, Šakudinov, Gavrilović. Trener: Ličanin.

BARSELONA: Ljoret, Put, Asensio, Vals 1, Frigola, Kupido, Garsija, Lopez, Ramon 1, Esforzado 1, Malarač 5, Vavić 2, Estrada. Trener: Gonzales

Odlična igra i velika pobeda Šapčana protiv favorizovane Barselone. U početku su se Španci držali a zatim su pali pred raspoloženim domaćinom. U divnom ambijentu, prepunih tribina Stojanović i drugovi su imali nekoliko puta i četiri gola viška ali sa ovim rezultatom mogu da budu prezadovoljni.