14.12.2019 15:41 Starost: 4 yrs

SP do 20 godina - Lako sa Južnom Afrikom

FINA.org Eszter Novak

U drugom susretu Srbija je lako pobedila Južnu Afriku 26:6 i na taj način napravila pravu proveru pred sutrašnji derbi sa Hrvatskom koja je bila bolja od Kine 24:5.

Najefikasniji su bili Radović sa 5, Nešić, Mitrović i Šulc sa 4 gola. Posebno je dobra bila prva četvrtina u kojoj je svaki šut završavao u mreži. Rival je prvi gol postigao za 10:1 a u drugom poluvremenu je nešto opuštenija igra Srbije bila dovoljna da Južna Afrika stigne do šeset pogodaka. Naš tim je ovaj susret arhivirao po završetku. Na redu je derbi koji odlučuje o prvom mestu u grupi.

Srbija: Gavrilović, Branković , Barać 3, Nešić 4, Stanojević , Mitrović 4, Vučinić 1, Cvetković 2, Martinović 2, Šulc 4, Pljevančić 1, Radović 5, Mišović. Savezni trener Stevanović.