19.08.2018 16:34 Starost: 6 yrs

Kategorija: Mladje kategorije

Juniori Srbije četvrti na svetu

Vaterpolisti Srbije u borbi za bronzu na juniorskom Svetskom prvenstvu u Sombatelju poraženi od Mađarske 14:13 i tako su zauzeli četvrto mesto.

Mađarska - Srbija 14:13 (5:4, 2:3, 3:4, 4:2)

Mađarska: Siben, Bobis 5, Bakša 2, Fodor, Šmolc 1, Dala 2, Čorba, Šegami 2, Fekete 2, Ekler, Vekon.

Srbija: Branković, Stanojević 2, Ganić 1, Tanasijević, Ilić, P. Mitrović 1, A. Mitrović 3, Banović, Šulc 2, Marić, Radović 4.

Srpski igrači su propustili lepu priliku da osvoje medalju. Bili su ravnopravan rival. Madjari su dominirali do sredine druge četvrtine kada su vodili 6:4. Za samo dva minuta serijom 3:0 Srbija je preokrenula rezultat a na veliki odmor se otišlo nerešenim rezultatim.

Tim Uroša Stevanovića je u trećem delu tri puta imao dva gola prednosti, poslednji put 11:9. Tada je domaćin napravio seriju, poveo 12:11. Izjednačio je Radović 2,46 do kraja. Medjutim u narednom minutu Mađarska je postigla dva gola i deset sekundi pre kraja Ganić je ublažio poraz,

Prvak sveta je Grčka koja je pobedila Španiju 9:8.