17.02.2018 21:21 Starost: 6 yrs

Kategorija: Reprezentacija

Hrvatska pobedila, Srbija prva u grupi

hvs.hr

Hrvatska je zasluženo u odličnoj i pravoj sportskoj atmosferi pobedla Srbiju 9:7. Ali ako se u nedelju ne dogode čuda da Hrvatska i Grčka ne pobede Maltu i Holandiju Srbija će zbog najvišeg broja golova (19) postignutih u duelima sa Grčkom (16) i Hrvatskom (13) biti prva. Druga je Grčka a treća Hrvatska.

Domaćin turnira je sve podredio ovoj pobedi. I sam raspored turnira po kojem Srbija za 24 sata igrala sa Grčkom, Holandijom i Hrvatskom je to pokazao jer je rival imao daleko više prostora za odmor.

Utakmica je za Srbiju trajala kako treba desetak minuta. Odlična odbrana, raspoloženi Mandić i Jakšić su doneli prednost 4:2 .I tu je naša selekcija stala. Odmornija Hrvatska je do poluvremena preokrenula zahvaljujući Fatoviću i na veliki odmor otišla sa golom prednosti 5:4. Daleko bolja igra domaćina u trećem delu,Vrlo brzo je razlika zbog opuštanja u odbrani bila tri pogotka. Seriju loših napada prekinuo je Strahinja Rašović smanjivši na 7:5 ali je Joković u finišu tog dela igre  povisio na 8:5. Kada je početkom poslednjeg dela prednost domaćina bila četiri gola činilo se da je ubedljiv poraz blizu. Smogli su tada naši igrači snage da iskoriste nepažnju Hrvata. Strahinja Rašović je smanjio 3.30 do kraja na 9:6 a kapiten Filipović je 39 sekundi pre kraja postigao gol za konačan rezultat.Hrvatska nije ni pomišljala da krene ka golu, bila je dovoljna pobeda nad olimpijskim i evropskim šampionom,

Srbija je imala dosta grešaka, posledica je to napornog ritma i sigurno je da će u nastavkui kada ekipa bude kompletna biti mnogo bolje.

Atmosfera ponovimo odlična, ni jedan zvižduk tokom predstavlanja načih igrača i intoniranja himne Bože pravde.

Delegat Moliner je na kraju rekao:

- Srbija je u grupi sa Hrvatskom i Grčkom postigla najviše golova i tu je odnos 19:19. Grčka ima 16:16 i druga je a Hrvatska sa 13:13 treća,

Golman Branislav Mirović je  rekao da se osetio veliki umor.

– U ovom trenutku smo imali mali fond igrača. Imalo smo i dobre stvari ali i greške i uvek moramo da znamo čije boje branimo,