29.03.2024 21:42 Starost: 31 days

Kategorija: Domaća takmičenja

Regionalna Premijer liga, pobede Novog Beograda i Jadrana iz Splita

Novi Beograd nije dozvolio još jedno iznenađenje. Pobedio je ekipu Juga 14:11 (5:4, 4:3, 2:1, 3:3) Prethodno je splitski Jadran savladao Crvenu zvezdu Osokoljeni pobedom protiv Novog Beograda splitski Jadran je angažovano ušao u duel sa Crvenom zvezdom i na kraju zasluženo pobedio 10:7 (4:3, 2:0, 2:0, 2:4).
Od 11. do 13. aprila biće u Splitu održan poslednji turnir Premijer lige. Po svemu sudeći, duel Jadrana i Novog Beograda rešiće pitanje pobednika takmičenja. Izvesne šanse ima i Jug ali su daleko manje. U Splitu će srpski timovi Novi Beograd i Crvena zvezda igrati protiv Jadrana iz Splita, Jadrana iz Herceg Novog i Juga.

Novi Beograd – Jug 14:11 (5:4, 4:3, 2:1, 3:3)

Nisu se Dubrovčani lako predali. Igrali su na umor domaćina ali je kvalitet presudio. Posle goleade u prvoj četvrtini kada je palo devet golova, u drugih osam minuta domaćin je imao dva puta tri gola prednosti ali se na odmor otišlo sa vođstvom  9:7. Nikola Jakšić je dominirao, pravio je razliku ali treba istaći i De Mikelisa koji je zamenio Dobožanova i odbranio peterac Daubu.
Jug je bio oslabljen neigranjem prvog golmana Popadića ali sa njim teško da bi iznenadili srpskog prvaka koji je odigrao dovoljno za pobedu. Pored Jakšića u pobedničkom timu kod Dubrovčana se istakao raspoloženi Burić.
Novi Beograd: Dobožanov, Martinović, Skumpakis 1, Granados 1, Ćuk, Pijetlović 1, Drašović 1, Jakšić 4, Perković 2, Filipović 1, Vučinić 1, Vlahopulos 1, De Mikelis, Radulović 1. Trener Gocić.
Jug: Popadić, Burđelez, Đerković, Lazić 1, Joković 1, Mozara 1, Daub 2, Kabanas 1, Kržić, Burić 4, Grgurević, Žuvela 1, Čubranić, Merčep. Trener Kobeščak.

Crvena zvezda – Jadran 7:10 (3:4, 0:2, 0:2, 4:2)

Osokoljeni pobedom protiv Novog Beograda splitski Jadran je angažovano ušao u duel sa Crvenom zvezdom i na kraju zasluženo pobedio 10:7 (4:3, 2:0, 2:0, 2:4).  Već u prvoj četvrtini Jadran je brzo stekao prednost 4:1 da bi u poslednja dva minuta Vukićević i Milojević smanjili razliku.
Ispostavilo se da je to bilo sve što je beogradski tim uradio što se tiče rezultatske neizvesnosti. Osetio se umor od igranja tri utakmice u tri dana, pa je objektivno kvalitetniji Jadran u naredne dve četvrtine stekao nedostižnu prednost 8:3. Blistao je golman Marcelić koji je imao izvanrednih 15 odbrana.
U poslednjem delu probudio se napad domaćina i sa tri uzastopna pogotka na polovini četvrtnne razlika je smanjena na tri gola 9:6. Do kraja međutim upisalo su se još Biljaka i Subotić za konačan rezultat.
Crvena zvezda: Mišović, Bursać 2, Danković, Marković, Subotić 1, Vasić 1. Gogov, Basara, Vukićević 1, Seman, Milojević 1, Radović 1, Ivanović, Popović. Trener Filipović.
Jadran Split: Čelar, Radan 1, Marinić-Kragić 3, Biljaka 1, Butić 1, Pejković, Pavlović, Harkov 2, Berehulak, Vrlić 1, Fatović 1, Dužević, Marcelić, Janković.

Plasman: Jadran Split 14 (6), Novi Beograd 12 (5),Jug 11 (6),  Crvena zvezda 3 (5), Jadran HN 2 (6).

U razigravanju za plasman od 6. do 8. mesta Radnički je pobedio kao gost Primorje na peterce: 16:14 (6:4, 1:4, 2:3, 4:2 – 3:1) . Golove za Radnički su postigli Šulc pet,  Dadvani tri,  Stanojević i M.Janković po dva i Pljevančić jedan. Kod peteraca strelci su bili: M.Janković, F. Janković i Stanojević. Domaćin je promašio dva peterca a najefikasniji je bio Brguljan sa pet golova.
Plasman: Primorje 4, Solaris 3 i Radnički 2.