18.08.2019 17:11 Starost: 5 yrs

EP 17 - Srbija šesta

Crna Gora - Srbija 11:10 (3:1, 3:3, 1:4, 4:2)

Sudije: Žumandreu (Španija), Kikališvili (Gruzija).Isključenja: Crna Gora 15, Srbija 16. Peterci: Srbija 1 (1).
CRNA GORA: Išljamović, Vujičić. Vujović 2, Korać, Mršić 3, Milić 2, Vukotić, Radović 2, Stanojević, Stevović, Sladović 1, Vujošević 1, Radović.
SRBIJA: Durutović, Vasić, Vukazić 1, Pljevančić 1, Gak, Vasović, Bućan 2, Milojević, Martinović 4, Cvetković, Janjić, Biočanin, Ivanović.

Juniori Srbije do 17 godina osvojili su šesto mesto na EP u Tbilisiju. U poslednjoj utakmici, posle mnogo preokreta, Srbija je u meču za peto mesto poražena od Crne Gore 11:10. Rival je bolje počeo. Imao je prednost 3:1, 5:2 da bi u drugoj četvrtini Srbija počela da hvata korak.

Posle drugog odmora Srbija je odigrala najbolju četvrtinu. Na kraju je vodila 8:7 da bi odmah u poslednjem delu povećala prednost na dva gola razlike. Tada je došlo do pada u igri. Crna Gora je izjednačila a Bućan iz peterca doveo Srbiju u vodjstvo 10:9. U poslednja dva minuta Crnogorci su sa dva pogotka stigli do pobede.