Kategorija: Domaća takmičenja

Novi Beograd treći put uzastopno prvak Srbije

Foto NOvi Beograd/D.Sandić

Radnički - Novi Beograd 10:18 (1:4, 3:4, 3:5, 3:5)

Bazen Radnički. Sudije: Putinković i Milović. Isključenja: Radnički 16, Novi Beograd 15. Peterci: Radnički 1, Novi Beograd 2.

Radnički: Virijević, Kojić, Stanojević 2, F.Janković, Cvetanov, Gavrilović 1, Dadvani 2, M.Janković 3, Vićković, Šulc 1, Pljevančić, Todorovski, Antić 1. Trener Kozomora.

Novi Beograd: Dobožanov, Martinović, Skumapkis, Granados 4, Ćuk 3, Pijetlović, Drašović 1, Jakšić 1, Perković, Filipović 2, Lukić 3, Vlahopulos 4, De Mikelis, Radulović. Trener Gocić.

Novi Beograd je u drugoj utakmici finala plej-ofa pokazao da je najbolji tim u državi. Mnogo boljom igrom nego u prvom meču, ubedljivo je savladao Radnički 18:10 i tako osvojio treću uzastopnu titulu šampiona države.

Ako je u prvom meču bilo neizvesnosti, u drugom ni jednog trenutka domaćin nije bio u prilici da pripreti šampionu. Već posle prve četvrtine i vodjstva 4:1 bilo je jasno da se šampion neće promeniti. Kada je odlični Granados povisio na 5:1 došlo je do opuštanja Gocićevih momaka. Igrajući dobro sa igračem više Radnički se vraćao na minus od dva gola. Poslednji put je bilo kod rezultata 4:6. Do kraja četvrtine raspoloženi Ćuk je sa dva gola vratio sigurnost u igru svog tima.

Posle velikog odmora Novi Beograd je nastavio sa jakom odbranom, Radnički iz igre nije dolazio do gola. Vlahopulos, Granados i Lukić su briljirali blo je 11:5 pa 13:7. Do kraja je utakmica bila i nervozna, crvene kartone su dobili zbog prigovora Gavrilović i zbog udaranja Adeišvili zbog čega je Radnički poslednja dva ipo minuta igrao sa igračem manje. Nije bilo razloga za nervozu jer ama baš nikakve dileme oko pobednika nije bilo.

Pehar kapitenu Filipu Filipoviću je predao predsednik VSS Viktor Jelenić.